• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Ocak 2019
  • 08:45
 
Adana Türk Amerikan Derneği Reşatbey şube binasını yeniliyor KENT- İngilizce eğitimini 1954 yılından günümüze kadar herhangi bir kar amacı taşımaksızın kesintisiz sürdürerek yetiştirdiği on binlerce öğrenci ile Adana’nın ekonomik ve sosyal yönden kalkınmasına ve dış dünyaya açılmasına önemli katkılarda bulunan Adana Türk Amerikan Derneği’nin (TAD) sembolü haline gelen Reşatbey Mahallesi’ndeki merkez binasının yıkım çalışmaları tamamlandı.

Adana Türk Amerikan Derneği Reşatbey şube binasını yeniliyor

KENT- İngilizce eğitimini 1954 yılından günümüze kadar herhangi bir kar amacı taşımaksızın kesintisiz sürdürerek yetiştirdiği on binlerce öğrenci ile Adana’nın ekonomik ve sosyal yönden kalkınmasına ve dış dünyaya açılmasına önemli katkılarda bulunan Adana Türk Amerikan Derneği’nin (TAD) sembolü haline gelen Reşatbey Mahallesi’ndeki merkez binasının yıkım çalışmaları tamamlandı. TAD’ın Adana’nın 64 yıldır ayakta kalan en eski ve önemli markası olduğunu,  paranın hiçbir zaman kaliteli eğitim anlayışının önüne geçmesine izin verilmediğini ve başarılarındaki temel sırrın da bu noktada toplandığına inandıklarını ifade eden  Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Naci Gülalp bu markayı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da  istikrarlı bir biçimde yaşatmaya kararlı olduklarını, bu yöndeki arayışları sonucunda TAD’ı geleceğe büyüyerek taşıyacak böylesine projeleri bir bir hayata geçirmek istediklerini ifade etti. Bünyesinde Adana Türk Amerikan Derneği’nin de bulunduğu Adana Lisan Eğitimi Vakfı’nı bu amaçla kurduklarını belirten Gülalp şunları söyledi:  “TAD, dünya standartlarında verdiği İngilizce eğitimiyle ülkemizin önde gelen kurumları arasında yer almayı başarmıştır. Vatandaşlarımızın dil eğitimi konusunda kurumumuza duydukları güvenden kaynaklanan taleplerinin hızla artması ve Reşatbey merkez binamızın kapasitesinin bu başvuruları karşılamakta yetersiz kalması yüzünden 2012 yılından itibaren Güzelyalı Şubemiz hizmete açılmıştır. Günümüzde oluşan talep ve ihtiyaçlar ise TAD’ın daha da büyüyebilmesi bakımından yeni bir binanın yapımını kaçınılmaz şekilde gündemimize taşımıştır” dedi. Cevdet Naci Gülalp sözlerini şöyle sürdürdü: “Eski binamızın arsasının tam üzerinde yer alacak olan Reşatbey’deki yeni binamız günümüzün ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde, çağdaş eğitim standartlarında projelendirilmiş ve ruhsatlandırılmıştır. Hayatlarının bir döneminde yolları Adana Türk Amerikan Derneği ile kesişen ve kesişecek olan tüm öğrenci ve velilerimize şunu taahhüt etmek isteriz ki; Reşatbey’deki yeni merkez binamız, inşaatının en kısa sürede tamamlanmasıyla birlikte İngilizce eğitimi konusunda tam donanımlı akıllı sınıfları ve hepsi birbirinden kaliteli hocalarıyla eskisinden çok daha kaliteli eğitim verebilme imkanına kavuşmuş olacaktır. Yeni binamızın geleceğimizin güvencesi olan gençlerimizin sesimizi yurtdışında en etkili bir şekilde duyurmasına katkı sağlamasına vesile olmasını umut ediyoruz. Yeni binamızın Adana’ya ve ülkemize şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz.”
Gülalp, Adana Türk Amerikan Derneği’ne ulaşmaya çalışan vatandaşlarla öğrenci ve velilerinin kuruma ait olan, (www.taa-adana.org.tr) web sitesini ziyaret edebileceklerini veya (0322.2030808) numaralı telefonu arayabileceklerini de bildirdi.


Yorumlar (1)
    Google