• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 23 Mart 2019
  • 23:50
 
Adana İl İlçe Oda Borsalardan Enflasyonla Mücadele edeceğiz açıklaması geldi TOBB'un 81 ilde başlattığı Hazine ve Maliye Bakanı Berak Albayrak tarafından desteklenen Enflasyonla Mücadele Programı'yla ilgili Adana Ticaret Odası Başkanı Atilla Menevşe, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Adana Sanayi Odası Başkanı İsrafil Uçurum, Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can, Ceyhan ticaret Odası Meclis Başkanı Kasım Önük, Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Aydar, Kozan Ticaret Odası Meclis Başkanı Yaşar Çelen ve Kozan Ticaret Borsası Başkanı İdris Çevikalp ortak basın açıklaması yaparak üyelerine çağrıda bulundular.

Adana İl İlçe Oda Borsalardan Enflasyonla Mücadele edeceğiz açıklaması geldi

TOBB'un 81 ilde başlattığı Hazine ve Maliye Bakanı Berak Albayrak tarafından desteklenen Enflasyonla Mücadele Programı'yla ilgili Adana Ticaret Odası Başkanı Atilla Menevşe, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Adana Sanayi Odası Başkanı İsrafil Uçurum, Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can, Ceyhan ticaret Odası Meclis Başkanı Kasım Önük,  Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Aydar, Kozan Ticaret Odası Meclis Başkanı Yaşar Çelen ve Kozan Ticaret Borsası Başkanı İdris Çevikalp ortak basın açıklaması yaparak üyelerine çağrıda bulundular.

Adana Ticaret Odası'nda yapılan açıklamanın metnini ATO Başkanı Atilla Menevşe okudu. Menevşe "Odalar ve Borsalar Birliğimizin 81 ilde başlattığı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Mücadele Programı kapsamında bizde Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Adana Sanayi odası Meclis Başkanı İsrafil Uçurum, Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can, Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Aydar, Kozan Ticaret Odası Meclis Başkanı Yaşar Çelen ve Kozan Ticaret Borsası Başkanı İdris Çevikalp ile birlikte üyelerimize çağrıda bulunmak üzere bu toplantıyı düzenliyoruz. Adana İl ve İlçe Oda- Borsa Başkanımızla bu konuya çok önem veriyoruz. Enflasyonla Mücadeleyi sahipleneceğiz ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışacağız.

Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. Türkiye 2002'den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır.

Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir.

Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak'ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz.

Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir.

Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir.

Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekün bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır.

Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir.

81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır.

Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki,bu mücadeleye toplumun tüm kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur.

Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz.

Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz.

Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır.

Biz de, Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Borsası, Ceyhan Ticaret Odası, Ceyhan Ticaret Borsası, Kozan Ticaret Odası ve Kozan Ticaret Borsası olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm oda üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz.

İnanıyorum ki, Adana olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız.

Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız." şeklinde açıklama da bulundu.


Yorumlar (1)
    Google