• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 16 Şubat 2019
  • 14:41
 
Adana Hepsiburada’yla ferahlıyor Türkiye’nin lider e-ticaret platformu Hepsiburada, Adanalıları çeşit çeşit klima ve vantilatör seçenekleriyle ferahlatmaya devam ediyor.

Adana Hepsiburada’yla ferahlıyor

KENT- Türkiye’nin Hepsiburada’sı yaklaşık 30 klima ve 50 vantilatör markasında sunduğu avantajlı fiyatlarla Adanalı müşterilerinin hayatını kolaylaştırıyor. Adana’nın klima ve vantilatör alışveriş verilerini inceleyen Hepsiburada, müşterilerin alışkanlık ve tercihleriyle ilgili dikkat çekici bilgiler ortaya koyuyor. Klima seçimi ve bakımında dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili tüyoları da açıklayan Hepsiburada, müşterilerinin aklındaki tüm sorulara cevap veriyor.

ADANA’DA ERKEKLER KADINLARDAN 8 KAT FAZLA ALIŞVERİŞ YAPTI
Hepsiburada Adana klima ve vantilatör alışverişi trend verilerine göre Mayıs ayında klima ve vantilatöre gösterilen ilgi zirve yaptı. Ocak-Haziran 2018 döneminde geçen senenin aynı dönemine göre klimaya talep %730, vantilatöre ise %280 arttı. Adanalı erkekler kadınlardan 8 kat fazla alışveriş yaparken, en çok sipariş veren yaş aralığı 25-35, ardından 36-45 yaş aralığı oldu.
SEYHAN BİRİNCİ!
Adana klima ve vantilatör alışveriş verilerinin ilçelere göre kırılımını da açıklayan Hepsiburada, en çok talebin Seyhan’dan geldiğini ortaya koydu. En çok satış yapılan ilçeler sırasıyla Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Ceyhan, Sarıçam, Kozan oldu.

HEPSİBURADA KLİMA SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLERİ AÇIKLADI
Türkiye’deki evlerin ortalama metrekare ölçüsü, cephe yönü, iklim koşulları gibi etkenler çoğunlukla 12.000 ve 18.000 BTU’luk klimaların tercih edilmesine neden oluyor. Ortalama 20-25 metrekare alanlar için rahatlıkla tercih edilebilen 12.000-18.000 BTU klimalar, tüketicilerin ihtiyacını tamamıyla karşılıyor. Klima seçiminde en fazla dikkat edilen hususların marka, fiyat, BTU ve enerji sınıfı olduğunu açıklayan Hepsiburada, evin ısıma ve soğumasında da cephe, cam ve pencerelerin büyüklüğü, yalıtım ile mimari özelliklerin de önemli rol oynadığına dikkat çekiyor. Ev ve çoğu iş yerinde duvar tipi klimaların tercih edildiğini belirten Hepsiburada, açık alanlarda ise su ve buhar püskürterek ferahlatan vantilatörlerin tercih edildiğini aktarıyor. Markalardan ücretsiz keşif hizmeti talep edebilen müşteriler, garantili ürün almanın rahatlığıyla serinliyor.
KLİMA KULLANIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?
Sağlıklı bir soğutma isteyen müşterilerine klimalarını ortalama 24 derecenin altında çalıştırmamalarını öneren Hepsiburada, klimaların düzenli bakımının ihmal edilmemesi gerektiğini hatırlatıyor. Çatı katlarında artan sıcaklık seviyesi sebebiyle olmazsa olmaz haline gelen klimalar, nem sorununu da gidermeye yardımcı oluyor. Hepsiburada evlerin batı ve güney cephelerinin sıcak, kuzey cephesinin ise soğuk olduğunun da altını çiziyor.


Yorumlar (1)
    Google