• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Şubat 2019
  • 00:11
 
7’nci Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı 3-7 Nisan’da KENT- Yurtiçinden ve yurtdışından on binlerce kişiyi “dostluk ve sevgi” çatısı altında buluşturan “Nisan’da Adana’da-Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı”nın 7’ncisi 3-7 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenecek.

7’nci Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı 3-7 Nisan’da

KENT- Yurtiçinden ve yurtdışından on binlerce kişiyi  “dostluk ve sevgi” çatısı altında buluşturan “Nisan’da Adana’da-Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı”nın 7’ncisi 3-7 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenecek. Karnavalın “simgesi” durumundaki kostümlü kortej geçişi de yüzbinlerin katılımıyla 6 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Türkiye’nin ilk ve tek karnavalı olarak dünyanın sayılı karnavalları arasına girmeyi başaran  “Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nda” eğlenceli etkinliklerin yanında çok sayıda kültürel ve sanatsal aktivite de yer alacak. Önümüzdeki yıl karnavala katılanları ayrıca sürprizler de bekliyor olacak.  

Geçtiğimiz yıl 100 bini Adana dışından olmak üzere yaklaşık 1,5 milyon kişinin Adana sokaklarında buluştuğu karnavala, her yıl olduğu gibi yine binlerce kişinin katılması bekleniyor. Baharı müjdeleyen portakal çiçekleri kokularının eşliğinde büyük coşkuyu yaşamak isteyenlerin otel ve ulaşım rezervasyonlarını ise şimdiden yapmaları öneriliyor. Karnaval, süresince kentin hemen her yerinde;  sokak gösterileri, dans gösterileri, üniversite müzik gruplarının konserleri, halk oyunları gösterileri, bando gösterileri spor müsabakaları ile bireysel sokak gösterileri yerinde izlenebilecek. Ayrıca  sokaklarda açılan standlarda Adana’ya özgü herşeyi bulmak mümkün olacak ve kentte ekonomik canlılık da yaşanacak.

Karnaval Komitesi ile İletişim Kurabilirsiniz
Portakal Çiçeği Karnavalı ile ilgili olarak fikir, düşünce ve etkinlik önerileri için Nisan’da Adana’da Karnaval Komitesi ile irtibata geçmek üzere info@nisandaadanada.com adresine e-posta yollayabilirsiniz. Karnaval ile ilgili güncel duyurular ise www.nisandaadanada.com web sitesinden takip edilebiliyor.


Yorumlar (1)
    Google