• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 21 Ocak 2019
  • 08:41
 
24 Haziran dönüm noktası olacak Saadet Partisi Adana Milletvekili adayları Mustafa Çekilarız ve Abdullah Kaya, gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu.

24 Haziran dönüm noktası olacak

Saadet Partisi Adana Milletvekili adayları Mustafa Çekilarız ve Abdullah Kaya, gazetemize  nezaket ziyaretinde bulundu. Çekilarız ve Kaya, Parti Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun 7 Haziran Perşembe günü Adana’ya gelerek halka hitap edeceğini, ardından halkla iftarda buluşacağını belirttiler. Millet İttifakının önemine vurgu yapan Çekilarız ve Kaya, “Geçmişte bir araya gelemeyen siyasi partiler, birlikte ittifak sayesinde seçime gitme kararı aldılar” dediler.
 TOPLUMSAL BARIŞA DİNAMİT KOYDULAR
AKP’nin ideolojisi olmadığını ranta dayalı bir politika izleyerek toplumu ayrıştırmayı prensip ettiğini dile getiren Saadet Partisi Adana Milletvekili Adayları Mustafa Çekilarız ve Abdullah Kaya, “Açılım dediler insanları birbirine kırdırdılar. Toplumsal barışın temeline dinamik koydular. İsrail ve ABD ile stratejik ortaklık kurdular. Bu ortaklığa karşı duruş sergileyenleri ise hain ilan ettiler. AKP bu ülkede kardeşlik hukukunu bitirdi. Türkiye’nin huzura kavuşması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendi eliyle iktidarı bırakması gerekir” dediler.
“İTTİFAK SAYESİNDE CİDDİ ADIMLAR ATIYORLAR”
 Saadet Partisi Adana Milletvekili adayları Mustafa Çekilarız ve Abdullah Kaya Kent gazetemize yaptıkları ziyarette Saadet Partisi Genel Başkanı  Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun 7 Haziran Perşembe günü Adana’ya gelerek halka hitap edeceğini, ardından Seyhan Belediyesi önündeki alanda halkla iftarda buluşacağını belirttiler. Millet İttifakının önemine vurgu yapan Çekilarız ve Kaya, “Geçmişte bir araya gelemeyen siyasi partiler, ittifak sayesinde birlikte seçime gitme kararı alarak Türkiye’yi AKP Hükümetinden ve baskısından kurtarmak için ciddi bir adım attılar” dediler.
“SEÇMENLERE BÜYÜK SORUMLULUKLAR DÜŞÜYOR”
AKP’nin ideolojisi olmadığını ranta dayalı bir politika izleyerek toplumu ayrıştırmayı prensip ettiğini dile getiren Saadet Partilii Mustafa Çekilarız ve Abdullah Kaya, “Açılım dediler insanları birbirine düşürdüler. Toplumsal barışın temeline dinamik koydular. İsrail ve ABD ile stratejik ortaklık kurdular. Bu ortaklığa karşı duruş sergileyenleri ise hain ilan ettiler. AKP bu ülkede kardeşlik hukukunu bitirdi. Toplumsal barış için millet ittifakının seçimlerden başarıyla çıkması gerekir. Bu anlamda seçmene büyük sorumluluk düşüyor “ şeklinde konuştular.
AKP ÜLKEDE KARDEŞLİK HUKUKUNU BİTİRDİ”
AKP’nin Türkiye’de kardeşlik hukukunu bitirdiğini söyleyen Çekilarız ve Kaya, şu görüşleri dile getirdiler:“AKP Hükümeti insanları ötekileştirmek için tüm gücüyle çalışıyor. Bu ülkede 16 yılda kardeşlik hukukunu yok ettiler.  Türkiye’de toplumsal barışın yeniden sağlanması için 24 Haziran seçimleri çok önemli. Bu anlamda tüm seçmenleri sandık başına gitmeye davet ediyoruz. Dün İsrail Amerika Birleşik Devletleri ile stratejik ortaklık kuranlar, bu coğrafyada yaşayan insanları dışlayarak hain ilan ettiler. Türkiye’yi kutuplaştıran bir siyasi iktidar, toplumsal barışı sağlayamaz. 24 Haziran önemli bir dönüm noktasıdır.  Tek başına iktidarda olan ve Türkiye’yi  iyi yönetemeyen AKP hükümetine seçmenin bu kez güven duymayacağına ve gitmesi yönünden oy kullanacağına inanıyoruz. Toplum AKP iktidarından bıktı, usandı, özelleştirme politikalarıyla ülkeyi yerli ve yabancı şirketlere peşkeş çektiler. Cumhuriyetin fabrikalarını elden çıkardılar. ‘Ben yoksam devlet de yok’ anlayışı Türkiye’yi kamplaşmaya götürdü. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aklı selim davranarak kendi eliyle iktidarı bırakmalı
“HALK MİLLET İTTİFAKINA DESTEK VERİYOR”
Gün dayanışma, birlikte hareket etme günüdür. Toplumsal barışı sağlamak noktasında Millet İttifakının ciddi sorumluluk üstlendiğine inanıyoruz. Bu konuda Genel Başkanımız Sayın Temel Karamollaoğlu büyük çaba sarf etmektedir”.  Mustafa Çekilarız ve Abdullah Kaya, Adanalıları 7 Haziran’da saat 17.30’da Uğur Mumcu Meydanı’nda Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun katılacağı mitinge çağırdı.  Genel Başkan Karamollaoğlu’nun Miting sonrası Halkla Seyhan Belediyesi alanında halkla iftarda buluşacağını ifade ettiler.


Yorumlar (1)
    Google